Srpen 2014

Pár cvaků z dovolené v Lipně

16. srpna 2014 v 9:52 | Baruš |  Z Česka
Ahoj! Všimla jsem si, že v mém minulém článku (ke čtení zde) se mnoho z vás divilo a žaslo, jak to může být krásné jen kousek za našimi hranicemi. Proto jsem se rozhodla přidat fotky z dovolené v Lipně nad Vltavou, kde jsem strávila týden. Na Rakousko to sice nemá, ale není to k zahození...:)

Lipenská přehrada:



Národní přírodní rezervace Čertova Stěna (Čertovy proudy):


Klášter ve Vyšším Brodě:

V Rožmberku nad Vltavou mají nejzajímavější nádraží, jaké jsem kdy viděla. Nevede k němu žádná příjezdová cesta pro auta, je poněkud zastaralé a co je nejlepší, leží zhruba 5 km od obce Rožmberk. A opravdu bych chtěla vidět někoho, kdo by se chtěl z tohoto kohoutku napít...

Rožmberk je vůbec zajímavý, tohle je jeden z hotelů:

A konečně, rožmberský zámek:

Stezka korunami stromů je momentálně hodně populární, píše se o ní skoro všude, nebo mi to tak alespoň připadá. Je opravdu krásná, byla jsem tam večer, protože tam byl koncert a musím říct, vidět západ slunce z korun stromů je úžasný zážitek:





Možná někomu z vás přijde tahle fotka povědomá, byla v Cestovatelské soutěži

Návštěva Českého Krumlova:




Jedna fotka od vody:

Vaše názory? :)

Dovolená v Zell am See

9. srpna 2014 v 20:21 | Baruš |  Ze zahraničí
Kouzelná země? Jednoznačně Rakousko! Přesvědčila jsem se o tom letos, když jsme tam trávili dovolenou. Navštívili jsme Zell am See, malé malebné městečko s krásnou atmosférou ve Vysokých Taurech na jihozápadě Rakouska. Musím říct, že jakmile jsme přejeli hranice s ČR, tráva byla naráz zelenější a všechno hezčí, a co teprve, když jsme dojeli do Alp. Miluju přírodu, takže to pro mě byla jedna z nejlepších dovolených.
Zkuste si udělat obrázek sami o této kouzelné zemi z fotek:

Jezero u Zell am See:


Hora Schmittenhöhe (1965 m n. m.):






Krimmelské vodopády, asi to nejkrásnější, co jsem kdy viděla (z fotek jsem udělala koláž, nemohla jsem se rozhodnout, kterou vybrat):

Tyhle vodopády, to byla fotografická výzva, protože tak po pěti vteřinách jsem měla úplně mokrý objektiv a na fotách nebylo nic vidět....ale neskutečně mě to bavilo :D a fotoaparát naštěstí přežil



Okolí vesničky Ferleiten:

Jedna fotka z místního zooparku:

Momentka z lanovky na Kitzsteinhorn (3203 m n. m.):

Soutěska Sigmund-Thun klamm v Kaprunu:


Soutěska Seisenberg klamm:


Váš názor mě zajímá, ať je jakýkoli.
.
.