Prosinec 2014

Vánoce v Olomouci

22. prosince 2014 v 21:27 | Baruš |  Z Česka
Ahoj, Vánoce se nezadržitelně blíží a za chvilku už zase bude po nich. Nebo aspoň tak to vnímám já. Naštěstí už jsou konečně prázdniny, a tak mám čas se blogu opět trochu věnovat. A protože výlohy obchodů mají vánoční výzdobu už od října, rozhodla jsem se vyzdobit svůj blog několika vánočními fotkami z olomouckých trhů. Vánoce v Olomouci miluji, je to pro mě to nejlepší období v roce. Náměstí jsou krásně nazdobená, nechybí ani stromeček a vánoční stánky. A hlavně stánky s punčem, těch je tu letos šestnáct.
Vánoční Olomouc se mi líbí mnohem víc než třeba Vídeň...

Tohle focení bylo jedním z mých nejlepších. Poprvé jsem vyzkoušela svůj nový stativ a navíc jsem zase po dlouhé době spokojená s výsledky. A hlavně je super důležitě postávat u stativu, zatímco fotoaparát pracuje, a popíjet jeden punč za druhým ;)
Námraza

5. prosince 2014 v 22:01 | Baruš |  Ostatní
Myslím, že asi každý si všiml neobvyklých událostí uplynulého týdne. Zamrzlo téměř celé Česko a nejvíce to odneslo Přerovsko, Olomoucko a Praha. Zatímco si všichni stěžovali, jak jim nejezdí tramvaje a musí chodit pěšky, já jsem byla naprosto nadšená. Něco tak krásného jsem dlouho neviděla. Po škole jsem šla fotit do parku a zamrzlé stromy a keře mě okouzlily.


Ale na druhou stranu sem byla opravdu ráda, že nemusím nikam dojíždět vlakem. Neumím si představit, že bych tam strávila třeba celou noc jako někteří...Zima, nuda a navíc nikdy nevíte, kdo vlastně s vámi vlakem cestuje. Povídala jsem si s několika kamarádkami a docela jsem se zděsila. Jedna, co dojíždí do školy do Přerova tam musela zůstat přes noc, protože jí nic nejelo domů, další jela v šest hodin večer z Lipníka nad Bečvou do Olomouce a přijela v jednu v noci, slyšela jsem dokonce o vlaku, který měl 17 hodin zpoždění...Nikdy by mě nenapadlo, co všechno se může stát kvůli troše deště...

A co vy? Máte nějaký podobný zážitek?

Váš názor mě zajímá, ať je jakýkoli.
.
.